Adam Nawałka nie jest już trenerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Ogłoszona dziś decyzja zapadła po fatalnym występie Polaków na Mistrzostwach Świata. Dla wielu to oznaka upadku polskiego sportu. Do końca tak jednak nie jest.

Siatkówka pokazuje, że kluczem do sukcesów jest umiejętne wychowywanie następców. Polacy powalczą o zwycięstwo w Lidze Narodów. W kadrze jest wielu Mistrzów Świata U21 z 2017 roku. Polacy ten tytuł zdobywali jeszcze 1997 roku i 6 lat później. Każda z tych generacji wydała medalistów "dorosłych" mistrzostw świata, czy Europy.

Najzdolniejsi młodzi sportowcy różnych dyscyplin są objęci ministerialnym programem team 100. Dzięki temu rocznie dostają po 40 tysięcy złotych na treningi.

Są też dyscypliny, o których mówi się mniej, a które regularnie dostarczają medali. Tylko w XXI wieku Polscy bilardziści zdobyli ponad 200 medali międzynarodowych turniejów w różnych kategoriach wiekowych.

Portal Igrzyska wyliczył, że w 2017 roku Polacy zdobyli 369 medali na międzynarodowych imprezach. To tak, jakby każdego dnia dali nam co najmniej jeden powód do radości.