"Wszystko dla Polski - powstanie zamojskie 1942-1944" to film - opowieść o zbrojnej obronie Zamojszczyzny przed niemieckimi wysiedleniami, obejrzeli dziś mieszkańcy Biłgoraja. Wśród publiczności byli świadkowie i uczestnicy wydarzeń. Zdjęcia do filmu powstawały w Lublinie i na Zamojszczyźnie. Reżyserami są związani z lubelskim oddziałem TVP Magdalena i Rafał Kołodziejczykowie.

Film przybliża widzowi tragiczne losy polskiej ludności zamieszkującej Zamojszczyznę w czasie II wojny światowej, którą dotknęły niemieckie akcje wysiedleńcze i pacyfikacje. Film pokazuje też bohaterską walkę oddziałów Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich, które stanęły w obronie ludności cywilnej. Historię powstania relacjonują sami weterani.

"Wszystko dla Polski - powstanie zamojskie 1942-1944" to fabularyzowany dokument. Pomysłodawcą produkcji filmu jest Sławomir Zawiślak - prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość.

Zdjęcia do filmu powstały w Lublinie i na Zamojszczyźnie. Mają się zakończyć jeszcze w tym miesiącu. Reżyserami filmu są Magdalena Kołodziejczyk i Rafał Kołodziejczyk.

Fabularyzowany dokument "Wszystko dla Polski - powstanie zamojskie 1942-1944" ma charakter edukacyjny, będzie skierowany do ludzi młodych. Jego długość dostosowano do godziny lekcyjnej. Muzykę do filmu skomponował Rafał Rozmus.

Stroną produkcyjną filmu zajął się lubelski ośrodek TVP3 i Stowarzyszenie Żołnierzy Armii Krajowej. Premierowy pokaz odbył się 17 stycznia w Zamościu.