Utrudnienia na trasie Lublin-Warszawa. Co prawda chwilowe, ale bardzo uciążliwe dla kierowców. Trwa wycinka drzew na kolejnym odcinku drogi ekspresowej S17 - od węzła Kurów-Zachód do planowanego węzła Skrudki. Wiosną mają ruszyć prace drogowe, które przedłużą siedemnastkę, co najmniej do granicy województwa mazowieckiego.

Pod piłę trafiło kilkaset drzew, które znalazły się w pasie drogowym przyszłej ekspresówki. Z wycinką tych rosnących nieopodal drogi wiążą się czasowe utrudnienia dla kierowców. Kierowcy jednak są pobłażliwi, bo jak twierdzą warto chwilę poczekać by już niedługo poruszać się po drodze o wyższym standardzie. Na inwestycji skorzystają nie tylko podróżujący do stolicy, ale i okoliczni mieszkańcy.

Prace drogowe związane z budową odcinka Kurów Zachód do węzła Skrudki rozpoczną się po 15 marca. Budowa 33 kilometrowego odcinka będzie kosztować ponad 600 milionów złotych.

Zgodnie z przewidywaniami drogowców prace modernizacyjne przy budowie odcinka S-17 od Lublina do węzła pod Warszawą, zakończą się w 2019 roku. Rok wcześniej powinna być gotowa obwodnica Puław, której budowa jest zaawansowana.